Inne nasze serwisy: Peeling kawitacyjny  •  Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Manicure japoński  •  Lipoliza

Polub nas! :)

Zobacz też: Kalendarz ciążyManicureFaniZobacz film

Czy możemy samodzielnie wykonać manicure hybrydowy?

Nowe rodzaje manicure zawsze budzą duże zainteresowanie wśród kobiet, nie ma bowiem wśród pań chyba ani jednej, która nie miałaby pewnych zastrzeżeń, co do wyglądu własnych paznokci. Naturalny jest jednak nie tylko zachwyt nad możliwościami, jakie otwiera przed nami manicure hybrydowy, ale również pytanie o to, czy można wykonywać go w domu.

Kosmetyczki zazwyczaj zalecają podchodzenie do takiego wyzwania z pewną ostrożnością, nawet one nie uważają jednak, że próby samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego są czymś niewskazanym. Na aukcjach internetowych, w profesjonalnych sklepach dla kosmetyczek, a także w wirtualnych punktach sprzedaży bez trudu można zaopatrzyć się zarówno w zestaw do manicure wraz z szerokim wyborem lakierów, jak i w zmywacze na bazie acetonu umożliwiające usunięcie hybrydowego żelu, nic nie stoi zatem na przeszkodzie temu, abyśmy spróbowały swoich sił jako domowe kosmetyczki.

Panie, które nie mają zaufania do własnych możliwości oraz te z nich, które mają nienajlepsze doświadczenia związane z wykonywaniem profesjonalnego manicure również mogą liczyć na rozwiązanie, które może okazać się korzystne z ich punktu widzenia. Już od dłuższego czasu powodzeniem cieszą się profesjonalne szkolenia organizowane z myślą o pracownikach salonów kosmetycznych, niejedno z nich ma zaś charakter otwarty. Jednodniowe szkolenie manicure hybrydowego, jego zalet oraz samego charakteru zabiegu, nie należy do najtańszych, przeprowadzane jest jednak przez profesjonalistów i gwarantuje opanowanie wiedzy pozwalającej na bezpieczne wykonywanie tego rodzaju zabiegu. Jeżeli zatem zależy nam na manicure w pełni profesjonalnym, nie zaszkodzi zainwestować w tego rodzaju kurs.

Jeszcze zanim zabierzemy się za samodzielnie wykonywany manicure hybrydowy zwróćmy jednak uwagę na to, jaki zestaw do tego rodzaju zabiegu znajduje się w naszym posiadaniu. Rozwiązania polecane przez zawodowe kosmetyczki charakteryzują się dość wygórowanymi cenami, chętnie ulegamy więc namowom sprzedawców z aukcji internetowych polecających tańsze zamienniki. Nie można utrzymywać, że wszystkie są kiepskimi podróbkami, jeżeli jednak nie mamy odpowiedniego doświadczenia, a manicure hybrydowy wykonujemy samodzielnie po raz pierwszy, powinna obowiązywać nas zasada ograniczonego zaufania. Lepiej zainwestować w rozwiązania oryginalne, a następnie cieszyć się z atrakcyjnie wyglądających paznokci, jeżeli bowiem tańszy zamiennik okaże się rozwiązaniem niskiej klasy, przywracanie naszych paznokci do idealnego stanu może okazać się zbiegiem bardzo kosztownym. Zestawy do samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego nie należą do najtańszych, starczają jednak na długo, a panie, które decydują się na tego rodzaju zabiegi potwierdzają, że koszt ich nabycia zwraca się już po kilku pierwszych użyciach.